Choć był młody, gdy nie było jeszcze nas

Trochę Alka w głębi serca każdy ma

I warto tak żyć, warto tak żyć

Żeby zmienić świat trzeba zacząć od siebie

Od swoich wad. Jeśli jeszcze tego nie wiesz

Taki świat jaki będziesz ty

Albo dobry, albo zły.

To słowa refrenu hymnu naszej szkoły, a Alek to nasz patron. To pseudonim Macieja Aleksego Dawidowskiego. 30.03 w rocznicę jego śmierci, wspominamy jego życie i wartości, którym był wierny. W tym roku uczniowie przygotowali portrety Alka i plakaty o Alku. Ze ścian korytarzy uśmiechał się do nas Alek, a uczniowie mogli na przerwach poznać jak żył, jak walczył i jak zginął. Gdy plakaty znikną już ze szkolnych ścian, o naszym patronie zawsze będzie można poczytać tu Nasz patron www

30.03 odbył się również finał konkurs wiedzy o Alku dla klas 4-8, do którego pytania przygotowali nasi uczniowie. Gratulujemy zwycięzcom:

1. miejsce – Nina Hernik klasa 7a

2. miejsce – Zofia Szot klasa 5a

3. miejsce – Stanisław Stachniak klasa 7a