Dzisiaj, na sali gimnastycznej, odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. To ważne wydarzenie, które upamiętnia pierwszą w Europie i drugą na świecie konstytucję, uchwaloną w 1791 roku w Polsce.

Uczniowie klas 5A i 5B wzięli aktywny udział w przygotowaniu apelu. Wspólnie z nauczycielami przygotowali piękne wystąpienia, recytacje wierszy oraz prezentację multimedialną. Tematem przewodnim była historia i znaczenie Konstytucji 3 Maja dla naszej ojczyzny.

Starsze klasy starały się przybliżyć młodszym uczniom znaczenie słów: wolność, naród i ojczyzna. To właśnie te wartości były fundamentem Konstytucji 3 Maja. Dzięki niej Polska stała się krajem, w którym obywatele mieli prawo do współdecydowania o swoim losie, a demokracja i równość były podstawowymi zasadami.

W apelu uczestniczyli również uczniowie z innych klas, a także kadra pedagogiczna. Wszyscy razem świętowaliśmy ten ważny moment w historii Polski, podkreślając wartość demokracji, praw obywatelskich i wolności.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie we wspólnie obchodzoną rocznicę. Niech Konstytucja 3 Maja zawsze przypomina nam o naszych korzeniach i wartościach, które są fundamentem naszego społeczeństwa.

rowerowy maj

6 maja w naszej szkole startujemy z kampanią Rowerowy Maj.

Rowerowy Maj jest kampanią, która promuje dojeżdżanie do placówek edukacyjnych – szkół i przedszkoli, w sposób aktywny – na rowerze, hulajnodze, rolkach, czy deskorolce. Podczas kampanii uczniowie za każdy aktywny dojazd otrzymują jedną naklejkę do indywidualnego dzienniczka rowerowego, a drugą na wspólny plakat klasowy/grupowy. Taka forma grywalizacji wspiera wyrabianie zdrowych nawyków, ale też uczy współpracy i wzajemnego wspierania się w dążeniu do wspólnego celu.

Więcej informacji na stronie internetowej:

miasteczko ruchu drogowego

Straż Miejska m.st. Warszawy zaprasza do bezpłatnego korzystania z infrastruktury Stacjonarnego Miasteczka Ruchu Drogowego, która znajduje się na terenie IV Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy przy ul. Sołtyka 8/10.

Użytkownicy indywidualni mogą korzystać z Miasteczka w czasie dni otwartych, których harmonogram zamieszczony jest poniżej. Na dole strony znajdziecie też Państwo informację o terminach i zasadach zgłoszeń do egzaminów na kartę rowerową, które organizowane są na terenie Miasteczka.

Harmonogram Dni Otwartych Miasteczka Ruchu Drogowego:

Kwiecień 2024

wszystkie soboty i niedziele:

06.- 07.04. – godz. 10.00- 18.00

13.- 14.04. – godz. 10.00- 18.00

20.- 21.04. – godz. 10.00- 18.00

27.- 28.04. – godz. 10.00- 18.00

UWAGA!

Informacja o terminach korzystania z Miasteczka Ruchu Drogowego przez osoby indywidualne będą umieszczane na bieżąco od kwietnia (do 25 dnia każdego miesiąca funkcjonowania Miasteczka). Podczas dni otwartych nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

Źródło:

www.strazmiejska.waw.pl

12 kwietnia to dzień, który w naszej szkole stał się synonimem słodyczy, radości i pomocy dla potrzebujących. Z okazji obchodów Dnia Czekolady, uczniowie zebrali się, by celebrować smakowite święto i jednocześnie wesprzeć schronisko dla zwierząt.

Na korytarzach szkolnych już od rana unosiły się aromaty pysznych wypieków. Dzieci z różnych klas przyniosły swoje ulubione ciasta, muffiny, babeczki oraz inne słodkości, by wziąć udział w kiermaszu. Stoiska uginające się od różnorodności smaków kusiły uczniów i nauczycieli, by wsparli tę szlachetną inicjatywę.

Wszystkie zebrane środki ze sprzedaży słodkości zostaną przekazane na rzecz schroniska dla zwierząt. W trosce o bezdomne czworonogi uczniowie postanowili uczynić coś dobrego, przeznaczając pieniądze na zakup karmy, leków i niezbędnych akcesoriów dla zwierząt. To piękne gesty solidarności i empatii, którymi uczniowie chcieli okazać wsparcie dla tych, którzy nie mają głosu.

Całe wydarzenie zostało zorganizowane przez klasę 5A, która podjęła inicjatywę zorganizowania kiermaszu słodkości na rzecz schroniska dla zwierząt. Dzieci nie tylko przyniosły własne wypieki, ale również pomagały przy dekoracji stoisk, obsłudze klientów i sprzedaży. Ich zaangażowanie i determinacja zasługuje na najwyższe pochwały.

Obchody Dnia Czekolady w naszej szkole przeszły do historii jako wyjątkowe święto słodyczy i wspólnej pomocy. Dzieci nie tylko delektowały się pysznymi wypiekami, ale także uczestniczyły w akcji charytatywnej na rzecz zwierząt. To dowód na to, że nawet najmniejsze gesty dobroci mogą mieć ogromne znaczenie dla tych, którzy potrzebują pomocy.