karta rowerowa egzaminDnia 10 czerwca, uczniowie klas 4A, 4B, 5A i 7A przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. W pierwszym etapie zmagali się z testem teoretycznym, który obejmował zagadnienia ze znajomości znaków drogowych, określania pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach, przepisów dotyczących rowerzystów, udzielania pierwszej pomocy. Test łatwy nie był. Drugi etap to sprawdzian umijętności praktycznych z uwzględnieniem zasad ruchu drogowego. Przyszli rowerzyści dzielnie wykonywali manewry na torze przygotowanym przed szkołą. Wszyscy zaliczyli jazdę na rowerze. Teraz czekają już tylko na odbiór upragnionego PIERWSZEGO PRAWA JAZDY – tj. karty rowerowej.

Życzymy nowym posiadaczom karty rowerowej i wszystkim miłośnikom jazdy na rowerze wspaniałych wakacyjnych wypraw, ciekawych tras i bezpiecznych powrotów.