W miniony piątek, uczniowie z klas 4C i 5B wyruszyli na ekscytującą przygodę do Miasteczka Ruchu Drogowego. Zorganizowane wyjście miało na celu nie tylko umilenie czasu uczniom, ale także edukację na temat funkcjonowania miasta i jego instytucji, a także kwestii związanych z ochroną środowiska.

Wizyta w Centrum Zarządzania Straży Miejskiej

Pierwszym punktem programu było poznanie Centrum Zarządzania Straży Miejskiej Miasta Warszawy. Uczniowie mieli okazję poznać kulisy pracy strażników miejskich, dowiedzieć się, jakie sytuacje są dla nich typowe i jak funkcjonuje służba w sytuacjach awaryjnych. Wizyta ta była nie tylko fascynująca, ale także pozwoliła dzieciom lepiej zrozumieć rolę straży miejskiej w codziennym życiu miasta.

Spotkanie z radiowozem Straży Miejskiej:

Kolejnym punktem programu było oglądanie radiowozu Straży Miejskiej. Uczniowie z zainteresowaniem wsłuchiwali się w opowieści strażników miejskich o codziennej pracy oraz mieli możliwość przyjrzeć się z bliska radiowozowi, który jest nieodłącznym elementem wyposażenia tej służby. Dla wielu dzieci to było niezapomniane doświadczenie, które na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.

Akcja z Ekopatrolem Straży Miejskiej

Następnym emocjonującym punktem programu były ćwiczenia z ekopatrolem Straży Miejskiej. Uczniowie mieli okazję poznać tajniki pracy ekopatrolowców oraz dowiedzieć się, jakie działania podejmowane są na rzecz ochrony środowiska naturalnego. W trakcie akcji dzieci brały udział w ratowaniu zwierząt.

Przejażdżka rowerowa po Miasteczku Ruchu Drogowego

Na zakończenie wizyty uczniowie mogli rozprostować nogi i pojeździć rowerami po malowniczym miasteczku rowerowym. To był moment, na który wszyscy czekali z niecierpliwością - możliwość aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, w otoczeniu przyrody i przyjaciół. Śmiechy i radość towarzyszyły im przez cały czas, gdy przemierzali uliczki i ścieżki rowerowe.

Wyjście do miasteczka rowerowego nie tylko dostarczyło uczniom niezapomnianych wrażeń, ale także była to doskonała okazja do zdobywania wiedzy i doświadczeń. Dzieci miały okazję bliżej poznać pracę Straży Miejskiej, dowiedzieć się więcej na temat ochrony środowiska oraz spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu. Bez wątpienia było to wyjątkowe wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci uczniów.