Po intensywnym „Dniu Teatru” i opadnięciu emocji nadszedł czas na zajęcia ruchowe z chustą przypominającą kolorowy spadochron.

Chusta animacyjna Klanza to wielobarwna tkanina przyciągająca wzrok i zachęcająca do wspólnej zabawy. Zabawy z jej użyciem mogą spełniać różne cele edukacyjne. Oddziaływuje na dzieci wieloma bodźcami: wzrokowymi (intensywne kolory), dotykowym (chusta jest „miła” w dotyku), ruchowymi. Intensywne barwy pobudzają wyobraźnię.

Gry i zabawy z wykorzystaniem chusty dały poczucie odprężenia i relaksu, pozwoliły dzieciom na wspólną integrację oraz pozytywne spożytkowanie energii. Chusta zaprasza do współpracy, pobudza wyobraźnię, rozwija kreatywność, ćwiczy poczucie rytmu, percepcję wzrokową, zręczność, sprawność manualną, pamięć, skupienie uwagi i koncentracji. Zabawy z chustą dostarczyły naszym, uczniom ogromnej porcji ruchu, dobrej zabawy i nauki.