Zabawy muzyczno-ruchowe integrujące grupę i rozładowujące napięcie. Rozwijają one funkcje motoryczne dzieci, zdolności poznawcze: myślenie, pamięć, wyobraźnię, percepcję wzrokową, słuchową i uwagę. Mają na celu kształtować u dzieci umiejętności społeczne i emocjonalne, uczyć zachowań akceptowanych w grupie m.in. przestrzegania zasadni norm. W naszej świetlicy codziennie organizujemy takie formy aktywności, a dzieci bardzo chętnie biorą w nich udział.

Podsumowując, ruch w ogromnej mierze wpływa na rozwój psychiczny i społeczny dziecka, należy wprowadzać go jak najwięcej w codziennych zajęciach szkolnych i pozaszkolnych.

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywają kropki? Za tym słowem kryje się coś więcej… Międzynarodowy Dzień Kropki, to popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia uczniowie i nauczyciele na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony oraz pobudzać wyobraźnię. W wielu szkołach powstają wyjątkowe kropkowe dzieła sztuki. Tak było również u nas. Na Dzień Kropki postawiliśmy na... kropki 😊. Uczniowie naszej szkoły każdego dnia wykazują się niezwykłą kreatywnością nie tylko 15 września 😊.

Miło nam poinformować, że bierzemy udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Świetliczaki na tropie" oraz Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Emocja"

plakat swietliczaki na tropie 2021 2022 plakat emocja 2021 2022

Z okazji Dnia Dziecka nasza szkoła zorganizowała wycieczkę dla klas 0-3 do Parku Rozrywki Julinek. Jest to największa atrakcja tego typu na rejonie Mazowsza. To miejsce jest kojarzone ze stacjonarną bazą cyrkową słynną na całą Europę. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zabawy w Krainie Dmuchańców, następnie udaliśmy się do Podniebnego Cyrku, czyli największego w Mazowszu parku linowego. Dzieci miały do pokonania trasy z wieloma przeszkodami, ale znakomicie sobie poradziły. Następną atrakcją były ścianki wspinaczkowe. Dla naszych uczniów nie ma rzeczy niemożliwych i bardzo szybko znaleźli się na samym szczycie. Po obiedzie wyruszyliśmy na Wystawę Sztuki Cyrkowej do budynku Małej Areny, gdzie przewodnik opowiedział historię tego miejsca i pokazał kilka magicznych sztuczek. Obejrzeliśmy plakaty, zdjęcia, autentyczne rekwizyty dokumentujące historię polskiego cyrku od XIX wieku do czasów współczesnych. W końcu nadszedł czas na naukę Minigolfa Cyrkowego. Dzieci musiały stawić czoła klaunom i dzikim zwierzętom broniącym dostępu do dołków golfowych. W wolnej chwili wybraliśmy się na plac zabaw, gdzie czekała nas świetna zabawa na huśtawkach, tyrolce, piaskownicy i zjeżdżalniach.

Ostatnim przystankiem naszej wycieczki była Cyrkowa Strefa Animacji, gdzie animatorzy przygotowali takie atrakcje jak: chodzenie po linie, wyścigi na dmuchańcach, chodzenie na szczudłach, żonglerka, zajęcia taneczne, ogromne buty klauna. Po ogromnej ilości wrażeń, zmęczone jednocześnie szczęśliwe dzieci wróciły do szkoły, by jak najszybciej móc opowiedzieć rodzicom, co się działo tego niesamowitego dnia.