Dzień Kropki to dzień odkrywania talentów i ich pielęgnowania, dzień wiary we własne siły, możliwości i sprawczość. Obchody International Dot Day to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich zdolności i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.

Skąd się wziął Międzynarodowy Dzień Kropki? Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów. Opowiadanie z książki “The Dot” stało się inspiracją dla wielu nauczycieli i dzięki temu w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach.

W świetlicy szkolnej uroczyście obchodziliśmy ten wyjątkowy dzień dołączając naszą szkołę do Ogólnopolskiego projektu poprzez zapoznanie dzieci z historią Vashti, rozmowę na jej temat, kropkowe prace plastyczne, zabawy kształtujące kreatywność i spostrzegawczość, zagadki logiczne i zabawy ruchowe z kropkami w roli głównej. Polscy nauczyciele i uczniowie otrzymali certyfikaty i podziękowania od samego autora książki za zaangażowanie i aktywność w projekcie. Uczniowie z ogromnym zapałem brali udział we wszystkich zajęciach, a poniżej efekty naszej pracy.

lesne tajemniceZ przyjemnością informujemy, że nasza świetlica uczestniczy w międzyświetlicowym rocznym projekcie edukacyjnym "Leśne tajemnice". Człowiek jest częścią przyrody. Codziennie żyje i działa w środowisku przyrodniczym. Od wczesnego dzieciństwa jest mu ono najbliższe i najbardziej naturalne. Dzięki swemu pięknu i dynamice przyciąga do siebie. Dziecko jest istotą ciekawą świata. Dzięki potrzebom poznawczym i dziecięcej ciekawości wrasta w świat przyrody naturalnie i z wielkim zainteresowaniem. Program ma na celu przybliżenie dzieciom zagadnień omawianych w szkole,umożliwienie im spotkania z żywą przyrodą i pogłębianie świadomości, że jesteśmy jej integralną częścią i że do nas należy troska o jej stan. W ciągu tego roku szkolnego będziemy realizować zadania dydaktyczno-wychowawcze oparte na temacie przewodnim planu "Leśne tajemnice". Każdy tydzień jest tematycznie związany z lasem. Projekt został zarejestrowany na platformie eTwinning :)

swietlik

Szanowni Państwo,

w związku z niepewną sytuacją epidemiczną w Polsce, zmienił się ostateczny termin przeprowadzenia tegorocznej edycji Konkursu "Świetlik".

Konkurs odbędzie się w środę 9 września 2020 r. w godzinach popołudniowych od 15:40 – 16:50.

Odnośnie poziomu testu, do którego uczniowie mają przystąpić przypominamy, że poziomy z marca 2020 r. zostają zachowane.

Jeśli Jan Kowalski w marcu 2020 roku był uczniem klasy 3, to 9 września powinien napisać test dla klasy 3 oraz zaznaczyć klasę 3 na karcie odpowiedzi.

Nie jest istotne, że w tym momencie jest już uczniem klasy 4. Prosimy o zwrócenie na ten fakt uwagi podczas nauki kodowania kart. Będzie to bardzo ważne przy opracowaniu wyników.

Uczniowie, którzy jeszcze nie dostarczyli wypełnionych zgód na przetwarzanie danych osobowych mogą je przynieść w dniu konkursu.

Formularz zgody dostępny na stronie http://www.swietlik.edu.pl/glowna w zakładce Świetlik na skróty

Regulamin konkursu dostępny na stronie www.swietlik.edu.pl

Doświadczenia konkursowe są dostępne na stronie konkursu http://www.swietlik.edu.pl/glowna

Z poważaniem,