Matematyka była niegdyś rozumiana jako nauka o liczbach (arytmetyka) i figurach (bryłach) geometrycznych (geometria). Do dziś w popularnych encyklopediach określana jest jako nauka o wielkościach, czyli o stosunkach ilościowych i formach przestrzennych. Z biegiem czasu dodano również do obszaru zainteresowań matematyki wszystko, co wiąże się z pojęciem granicy.

Obecnie definicje te nie są w pełni adekwatne. Niestety nie ma takiej, która by zadowoliła wszystkich. Chyba najlepiej określić matematykę (zdając sobie sprawę z niedoskonałości tej definicji) jako najogólniejszą naukę dedukcyjną.

Większości z Was matematyka kojarzy się jedynie z trudnym przedmiotem, który należy zaliczyć w szkole. Większość ludzi boi się zajęć z matematyki i traktuje je jako coś strasznego.

Wcale nie musi tak być...

Na tej stronie znajdziecie różne rzeczy, które mam nadzieję przekonają Was, że matematyka to nie tylko liczenie i trudne definicje... bo matematyka to logika, która pozwala ćwiczyć nam umysł :-) Mam nadzieję, że materiały zgromadzone przeze mnie okażą się przydatne i pomogą Ci lepiej się przygotować i mieć więcej pozytywnych niż negatywnych ocen.

Tak, więc zapraszam do korzystania z mojej strony.

Inga O.

 

Dodatkowe zadania, zainteresowani klikają tutaj!!!