Już we wtorek na wszystkich uczniów padł blady strach… Szeptali, że w szkole są pszczoły! Sprawa dość szybko została wyjaśniona – przybyli do nas prowadzący Warsztaty z uśmiechem, aby poprowadzić zajęcia pt. „Warsztaty Pszczółki Mai”. Każda klasa wzięła udział w spotkaniu na, którym uczniowie poznali budowę pszczelich domków i osiedli, czyli ula i pasieki. Dowiedzieli się z jakich elementów składa się strój pszczelarza oraz bez jakich urządzeń pasiecznych praca pszczelarza nie byłaby możliwa. Każdy uczeń miał możliwość własnoręcznie wykonać dwie wyjątkowe świece – jedną metodą odlewnictwa aromatycznego wosku pszczelego, oraz drugą z węzy pszczelej, czyli plastra wosku pszczelego. Świece każdy zapakował w dekoracyjne opakowanie wraz z dedykacją, czego efektem były unikatowe prezenty na nadchodzące święta.