W dniu 22 listopada w Publicznej Bibliotece przy Mickiewicza odbyło się spotkanie dzieci z klasy 1a i 1b z pisarzem Pawłem Beręsewiczem.

Autor przybliżył dzieciom swoją sylwetkę i twórczość.

Rozmawialiśmy o książce "Czy wojna jest dla dziewczyn?".

To historia małej Elki, którą pewnego dnia zaskoczyła II wojna światowa i bardzo popsuła jej dzieciństwo. Piaskowe kulki zamieniły się w groźne bomby, tatę wezwały ważne sprawy i w ogóle nie chciały wypuścić, a mama-lekarka to już naprawdę prawie nie mogła wyjść z pracy. Elka uczy się uważać na słowa. Radzić sobie, nie beczeć. I dochowywać najprzeogromniejszych tajemnic! A przecież jest tylko małą dziewczynką i nie powinna dźwigać tak wielkich ciężarów.

Książka otwiera serię wymyśloną przez Muzeum Powstania Warszawskiego, w ramach której polscy autorzy próbują opowiedzieć dzieciom, czym naprawdę była wojna.

Rozmowa była bardzo interesująca.

Dzieci otrzymały również autografy od Pana Pawła.