Code Week to akcja społeczna na terenie całej Europy, jej celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Fundacja Girls Code Fun, dzięki otrzymanemu granatowi od Google, przyłączyła się do tej akcji! Aktywnie działa popularyzując naukę wśród dzieci, młodzieży i uczy ich kreatywnego podejścia do nowych technologii.

Celem projektu Google Code Week 2019 r. jest przeprowadzenie darmowych warsztatów programowania dla dzieci, na terenie placówek szkolnych.

W dniu dzisiejszym przedstawicielki fundacji, w ramach projektu, odwiedziły naszą szkołę. Panie Patrycja i Marlena przeprowadziły dla klasy 7A warsztaty „Elektronika z Arduino”. Młodzież uczyła się podstaw programowania, zasad podłączania czujników i zdobywała podstawową wiedzę o prądzie.

Ponad dwugodzinna ciężka praca zakończyła się wręczeniem certyfikatów.