14 października obchodziliśmy w szkole Dzień Papieski – skromnie, bez pompy. Dla naszych uczniów Jan Paweł II to postać historyczna, urodzili się po śmierci papieża. Znają go z opowiadań dziadków i rodziców, lekcji religii, pomników stojących przed kościołami, nazw ulic i placów. Nie są pokoleniem JP II.

Aby przybliżyć uczniom nauczanie Jana Pawła II, ks. Marek Traczyk przygotował cytaty z homilii papieskich i porozwieszał je w różnych miejscach w szkole. Uczniowie mogli je poczytać w wolnej chwili i zastanowić się nad znaczeniem myśli papieża. Następnie spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, gdzie reprezentanci klas V –VIII wzięli udział w konkursie wiedzy o nauczaniu Jana Pawła II. Ksiądz wyświetlał cytaty z lukami, a uczniowie mieli odgadnąć pominięte słowa. Brakujące słowa odnosiły się do wartości, miłości oraz słynnego „nie lękajcie się”.

Uczniowie dobrze poradzili sobie z zagadkami, a najlepiej klasa VI a, która zajęła pierwsze miejsce. Wszyscy uczestnicy konkursu dostali od księdza słodkie upominki.