W czerwcu pożegnaliśmy ostatnie klasy gimnazjalne i zaczynamy nowy rok szkolny 2019/2020 jako w pełni funkcjonująca Szkoła Podstawowa nr 391.

2 września 2019 roku nasza społeczność szkolna: nauczyciele i inni pracownicy szkoły, uczniowie oraz ich rodzice spotkali się w sali gimnastycznej na uroczystym choć krótkim powitaniu. W obecności pocztu sztandarowego szkoły odśpiewaliśmy Hymn państwowy i pani dyrektor Lidia Więckowska przywitała wszystkich życząc udanego roku.

Następnie uczniowie klas IV- VIII w ciszy i skupieniu obejrzeli prezentację „Każdy ma swoje Westerplatte” dotyczącą osiemdziesiątej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć ofiar wojny.

Pierwszy dzień uczniowie zakończyli spotkaniami w klasach ze swoimi wychowawcami. Wszyscy zapamiętali sentencję wywieszoną w sali gimnastycznej:

Dzieci rodzą się ze skrzydłami. Nauczyciele pomagają im je rozwijać.

Od jutra rozwijamy skrzydła. Powodzenia, orły!