W dniach od 10 lutego do 21 lutego 2020 roku, w województwie mazowieckim, odbyły się długo oczekiwane ferie zimowe. Część uczniów wyjechała, aby poddać się zimowemu szaleństwu lub pozostała w domu pod opieką bliskich. Jednak spora grupa dzieci postanowiła skorzystać z bogatej oferty programowej, przygotowanej przez naszą szkołę, w ramach akcji ,,Zima w mieście” 2020.

Koordynator i wychowawcy dbali o to, aby przez cały okres akcji czas dzieci był był ciekawymi i kreatywnymi atrakcjami.

Staraliśmy się, aby czas spędzony w szkole podczas ferii był bardzo miło wspominany przez dzieci. Z tego względu przygotowaliśmy program, w którym każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na każdy dzień zaplanowano ciekawą wycieczkę, zajęcia plastyczne, zajęcia sportowe oraz zabawy ruchowe i gry stolikowe. Dodatkową atrakcją były różnorodne innowacyjne warsztaty.

Przeprowadzone wycieczki i warsztaty:

- Manufaktura Słodyczy „Cukier Lukier” - poznanie tajemnicy powstawania słodkich karmelków i lizaków. Wcielanie się w role cukierników i samodzielne wykonanie lizaka.

- Wycieczka do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej przy ul. Słowackiego 52/54 - zajęcia profilaktyczne nt. bezpieczeństwa w czasie ferii

- Biblioteka Multimedialna. Warsztaty techniczne: „Przypinki” - od szczegółu do ogółu

- wyjście na Boiska plażowe: gry i zabawy z piłką pod opieką instruktorów.

- wycieczka do Centralnego Domu Technologii - poznanie polskich i zagranicznych technologii, a także prototypów innowacyjnych produktów i projektów badawczych.

- wyjście na warsztaty techniczne do Centrum Nauki Kopernik: warsztaty techniczno-plastyczne prowadzone przez pracowników CNK, tworzenie ruchomej ręki.

- Zabawy na basenie OSiR Żoliborz.

- Wyjście do Kina Wisła na film „Tajni i fajni”.

- Lekcja z Policjantką – pogadanka na temat bezpiecznych zachowań

- wycieczka do Sali zabaw „Eldorado”;

- Rysunek 3D - warsztaty - rozwijanie zdolności manualnych i wyobraźni przestrzennej z nauką cierpliwości i koncentracji.

- wyjscie do Kina Cinama City Arkadia na film pt. "Bayla i ostatni smok" i "Gang Zwierzaków";

- wcieczka do Motylarni APOLLO - zainteresowane ciekawostkami z życia motyli, obserwacja i kontakt z egzotyczną przyrodą

- wyjście na zajęcia sportowe do Hali sportowej Ośrodka Solec - konkurencje rekreacyjne dla dziewcząt i chłopców;

- Warsztaty mydlarskie „Art. Cores”- projektowanie własnych, pachnących mydełek;

- wycieczka do Domu Zagadek - zmierzenie się z zagadkami: logicznymi, na spostrzegawczość i kreatywność;

- wycieczka do X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej - lekcja muzealna o tematyce varsavianistycznej;

- wyjście do Biblioteki dla Dzieci przy ul. Śmiałej - lekcja biblioteczna;

- Akademia Elektroniki- warsztaty zakresu elektroniki dla domowych majsterkowiczów;

- wycieczka do Muzeum Narodowego - lekcja muzealna dot. malarstwa;

Czas ferii minął bardzo szybko. Jednak jesteśmy przekonani, iż wspólny pobyt z rówieśnikami i bogata oferta zajęć sprawiły, że dzieci, które ten czas spędziły w szkole, będą go bardzo mile wspominać.