Dzisiaj klasy piąte wybrały się na Stadion Narodowy. Wyjście nie miało jednak nic wspólnego z rozgrywkami największych drużyn piłkarskich. Uczniowie postanowili sprawdzić co można zrobić jak ktoś ma w nadmiarze czas wolny i tysiące klocków LEGO.

Przestępując próg wystawy już po chwili wszyscy wiedzieli, że klocki to nie tylko dobra zabawa, ale również możliwość tworzenia „dzieł sztuki”. 7 metrowe Wieże World Trade Center, Katedra Noter Dame, Piramida Cheopsa, Kolos Rodyjski, Posąg Zeusa, Wielki Mur Chiński, Posąg Chrystusa z Rio de Janeiro, Machu Picchu, Koloseum. Ekspozycja jest w 100% premierowa, żadna z ponad 120 makiet nie była dotychczas prezentowana w Warszawie. Nie zabrakło bohaterów bajek, filmów, powieści i tych których podziwiamy na co dzień. Rekordowej wielkości – 5 metrowy - pojazd z Gwiezdnych Wojen zbudowany z 900.000 klocków to dzieło, które powstało w 30 miesięcy! Z racji braku, aż tak dużej ilości wolnego czasu uczniowie w części FUN PARK podjęli wyzwanie stworzenia własnych dzieł. Efekty nie były aż tak spektakularne.

Po szaleństwie z klockami wszyscy udali się do kolejnego pomieszczenia – galerii obrazów 3D. I tutaj w ruch poszły telefony, które już i tak były rozgrzane do czerwoności. Ilość zdjęć zrobionych w dniu dzisiejszym była równie rekordowa jak budowle z klocków. Wszyscy zadowoleni szczęśliwie wrócili do szkoły.